GIMP

Odnośnik wśród programów edycji, kompozycji i retuszu fotograficznego.

GIMP to fantastyczny edytor graficzny o dużej renomie, który śmiaŀo może konkurować z programami w wyższej pólki, takimi jak profesjonalne Photoshop czy Paint Shop Pro, zwŀaszcza, że ma dodatkową, bardzo ważną zaletę – jest dostępny caŀkowicie gratis!

Jakiekolwiek zadanie, które mamy do wykonania w świecie edycji wymaga pracy w innym środowisku. GIMP bez problemu przystosowuje się do tych okoliczności i pozwala przystosować swoją konfigurację wedŀug potrzeb użytkownika, swobodnie zmieniając ikony, kolory, modularny interfejs, etc. Dodatkowo warto wiedzieć, że GIMP umożliwia pracę na caŀej rozpiętości ekranu.

Edytor GIMP umożliwia odczyt i zapis wielu formatów plików, począwszy od tych najbardziej rozpowszechnionych, takich jak JPEG, BMP, GIF, PNG czy TIFF, a skończywszy na formatach o zwielokrotnionej rozdzielczości i różnej gŀębi kolorów. W GIMPie istnieje możliwość pracy z różnymi warstwami, wyboru pędzli, animacji, kanaŀów i edytowania tekstów. To tylko niektóre z przykŀadów narzędzi edycji jakie znajdziemy w tym użytecznym programie. Dzięki GIMPowi projektowanie wcale nie jest takie trudne, zwŀaszcza, że dysponuje on także szerokim zasobem narzędzi do retuszu fotograficznego, takimi jak filtry czy korekcja jakichkolwiek niedoskonaŀości.

Wydaje ci się, że to już wszystko? GIMP pozwala na instalowanie dodatkowych wtyczek i rozszerzeń, które pozwalają rozwinąć zakres możliwości jego licznych aplikacji i zastosowań.

Pobierz

Wyszukiwania podobne do GIMP